All-in-One LED Display: rozmiary, cena i przewodnik wdrożenia 2026
Wyświetlacz LED all-in-one to wstępnie zintegrowany ekran wielkoformatowy: szafki LED, system sterowania, zasilacz i przetwarzanie sygnału są dostarczane w jednej obudowie.Instalacja nie wymaga szafy sterowniczej ani montażu szafka po szafce, co skraca prace na miejscu z dni do godzin i pozostawia jeden serwisowalny zespół zamiast dziesiątek punktów awarii.
Nabywcy szukający "all in one led display" zwykle mają na myśli jeden z trzech formatów: ekran montowany na stałe na ścianie o przekątnej od 136 do 199 cali, mobilny poster lub jednostkę składaną przeznaczoną na pokazy objazdowe. Ten przewodnik obejmuje dobór rozmiaru do odległości oglądania, kompromisy COB vs SMD, szacowane przedziały cenowe B2B na 2026 rok oraz montaż i dostęp serwisowy dla sal konferencyjnych, hoteli i handlu detalicznego.
Wszystkie liczby w tym przewodniku sąSzacowane 2026zakresami rynkowymi B2B do celów planistycznych. Metoda: publikowane zakresy cen B2B plus typowe marże kanałowe; są to orientacyjne przedziały, a nie oferty, i nie obejmują frachtu, podatków, ceł ani instalacji — potwierdź ceny pisemną ofertą dla swojej konfiguracji i wolumenu.
Co odróżnia all-in-one od konwencjonalnej ściany LED
Kategoria skonsolidowała się wokół trzech formatów fizycznych. Pierwszy to all-in-one do montażu na stałe na ścianie, zazwyczaj od 136 do 199 cali, dostarczany jako dwa do czterech wstępnie zmontowanych modułów, które skręca się na miejscu. Drugi to format mobilny lub plakatowy, w którym ekran, stojak i odtwarzacz multimedialny stanowią jedną jednostkę gotową do wysyłki. Trzeci to format składany lub flip, zaprojektowany do wynajmu, roadshow i rotacji między pomieszczeniami.
To, co odróżnia prawdziwy all-in-one od konwencjonalnej ściany LED, to głębokość integracji. Konwencjonalna ściana wymaga karty nadawczej, kart odbiorczych na każdą szafkę, osobnego procesora wideo, zewnętrznej dystrybucji zasilania oraz ramy konstrukcyjnej projektowanej na miejscu. Wyświetlacz LED all-in-one przenosi to wszystko do wnętrza obudowy. Czas montażu spada z dni do godzin, a liczba punktów awarii, które technik musi zdiagnozować, redukuje się do jednego serwisowalnego zespołu.
Dla zespołów zakupowych ma to znaczenie, ponieważ zmienia się model kosztowy. Nie kupuje się już metrów kwadratowych panelu plus inżynierii plus pracy integracyjnej. Kupuje się gotowy produkt o określonej powierzchni zabudowy, określonym poborze mocy i określonej procedurze serwisowej.
136, 163 lub 199 cali: dopasowanie rozmiaru do pomieszczenia
Wybór rozmiaru wynika z odległości widzenia i geometrii pomieszczenia, a nie wyłącznie z budżetu. Trzy dominujące rozmiary w 2026 roku odpowiadają trzem odrębnym klasom pomieszczeń.
Klasa 136-calowa
Klasa 136 cali pasuje do pomieszczeń o odległości widzenia od 4 do 6 metrów i miejscach dla około 10 do 20 osób. To standardowy wybór dla małych sal zarządu, sal konferencyjnych w hotelach i centrów briefingu kadry zarządzającej. Przy tym rozmiarze rozstaw pikseli od 1,5 mm do 1,8 mm utrzymuje czytelność tekstu w ostatnim rzędzie bez przesuwania kosztu do segmentu premium.
Klasa 163-calowa
Klasa 163 cali obejmuje odległości widzenia od 6 do 9 metrów i 20 do 40 miejsc. To najczęstsza specyfikacja dla średniej wielkości sal konferencyjnych, sal szkoleniowych i przestrzeni breakout w hotelowych salach balowych. Rozstaw pikseli zazwyczaj wynosi od 1,8 mm do 2,5 mm. To rozmiar, przy którym krzywa ceny za cal jest najpłatsza, dlatego pojawia się najczęściej w przetargach wolumenowych.
Klasa 199-calowa
Klasa 199 cali jest skierowana do audytoriów, holów i dużych sal balowych o odległościach widzenia od 9 do 15 metrów. Rozstaw pikseli wynosi od 2,5 mm do 4 mm. Powyżej 199 cali większość projektów wraca do niestandardowej ściany LED zamiast all-in-one, ponieważ ograniczenia transportowe i szerokość drzwi przewyższają oszczędności z integracji.
| Rozmiar przekątnej | Typowy rozstaw pikseli | Odległość widzenia | Klasa pomieszczenia | Miejsca | Szacowany przedział cenowy B2B (USD, ex-works) |
|---|---|---|---|---|---|
| 136 cali | 1.5 – 1.8 mm | 4 – 6 m | Sala zarządu, sala konferencyjna w hotelu | 10 – 20 | Szacunkowo 2026: 18 000 – 32 000 |
| 163 cale | 1.8 – 2.5 mm | 6 – 9 m | Sala konferencyjna, sala szkoleniowa | 20 – 40 | Szacunkowo 2026: 26 000 – 46 000 |
| 199 cali | 2.5 – 4.0 mm | 9 – 15 m | Audytorium, lobby, sala balowa | 40 – 120 | Szacunkowo 2026: 38 000 – 68 000 |
| Mobilny poster (składany) | 1.8 – 2.5 mm | 2 – 5 m | Handel detaliczny, lobby, wystawa | Ruch pieszy w miejscu | Szacunkowo 2026: 3 500 – 12 000 |
Wszystkie podane powyżej przedziały cenowe to szacowane widełki B2B na 2026 rok, oparte na obserwacjach cen kanałowych i przetargowych, ex-works i z wyłączeniem frachtu, ceł, podatków, instalacji i rozszerzonej gwarancji. Ceny projektowe zależą od rozstawu pikseli, jasności, materiału obudowy i wielkości zamówienia.
COB czy SMD: które rozwiązanie montażowe pasuje do pomieszczenia
COB (chip-on-board) i SMD (surface-mounted device) to dwie technologie montażu stosowane w all-in-one LED displays. Wybór wpływa na trwałość, kontrast, naprawialność i cenę.
Montaż COB
W montażu COB chipsy LED są przyklejane bezpośrednio do PCB i pokrywane ochronną warstwą epoksydową. Praktyczne efekty to wyższa trwałość powierzchni, lepsza odporność na wilgoć i pył, zmniejszony efekt moiré przy bliskich odległościach oglądania oraz bardziej równomierna czerń. COB to preferowany wybór dla lobby hotelowych, stref front-of-house w handlu detalicznym oraz każdego środowiska, w którym powierzchnia ekranu może być dotykana lub narażona na wilgoć. Kompromisem jest wyższy koszt jednostkowy i proces naprawy, który zazwyczaj wymaga wymiany całego modułu, a nie serwisu pojedynczego piksela. ZobaczPlatforma COB LED displayaby poznać szczegóły techniczne.
Montaż SMD
W obudowie SMD pojedyncze diody RGB są montowane na powierzchni PCB. SMD oferuje niższą cenę wejścia, dojrzały łańcuch dostaw i prostą naprawę pojedynczej diody. Pozostaje dominującym wyborem do stałych instalacji wewnętrznych w pomieszczeniach z kontrolowaną klimatyzacją, gdzie ekran nie jest narażony na uderzenia ani wilgoć. Dla 163-calowego ekranu w sali konferencyjnej w kontrolowanym środowisku SMD o rozstawie 1,8 mm zapewnia porównywalną jakość obrazu przy niższym koszcie inwestycyjnym.
| Czynnik | COB | SMD |
|---|---|---|
| Trwałość powierzchni | Wysoka, zabezpieczona żywicą epoksydową | Umiarkowana, odsłonięte diody |
| Odporność na wilgoć i pył | Silna | Wymaga kontrolowanego środowiska |
| Kontrast i poziom czerni | Wyższy | Standardowy |
| Moiré przy bliskim oglądaniu | Ograniczony | Widoczny poniżej 2 m przy drobnym rozstawie |
| Metoda naprawy | Wymiana na poziomie modułu | Możliwa naprawa pojedynczej diody |
| Względny koszt jednostkowy | Szacunek na 2026: +25% do +45% vs SMD | Wartość bazowa |
| Najlepiej dopasowany scenariusz | Hol hotelowy, handel, strefy częstego kontaktu | Sala konferencyjna, sala szkoleniowa, kontrolowane wnętrze |
Co kształtuje cenę: rozstaw pikseli, montaż, obudowa
Nabywcy szukający ceny wyświetlacza LED all-in-one szybko odkrywają, że publikowane ceny katalogowe są w segmencie B2B rzadkością. Powód jest taki, że cztery czynniki kosztowe zmieniają się niezależnie od siebie.
Podziałka pikseli.Zmniejszenie podziałki pikseli o połowę zwiększa liczbę diod LED na metr kwadratowy w przybliżeniu czterokrotnie. Przejście z 2,5 mm na 1,5 mm przy tej samej przekątnej może zwiększyć koszt panelu o 40 do 70 procent.
Technologia pakowania.Jak pokazano powyżej, COB wiąże się z dopłatą 25 do 45 procent w stosunku do SMD przy równoważnej podziałce.
Jasność i układy scalone sterowników.Standardowa jasność wewnętrzna na poziomie 600 do 800 nitów to wartość bazowa. Konfiguracje o wysokiej jasności do zastosowań przy oknach lub półzewnętrznych zwiększają koszt zarówno poprzez diody LED, jak i dobór sterowników.
Integracja i obudowa.Mechanizm składany lub obrotowy, podstawa z napędem silnikowym lub niestandardowa rama typu A zwiększają koszt mechaniczny, który nie ma nic wspólnego z samą diodą LED. Formaty mobilne, takie jakwyświetlacz LED typu postera zewnętrzny wyświetlacz LED typu poster w ramie A plasuje się w zupełnie innym przedziale kosztowym niż systemy montowane na stałe na ścianie.
Do celów budżetowania rozsądnym założeniem planistycznym na 2026 rok jest to, że wyświetlacz stanowi 60 do 70 procent całkowitego kosztu projektu, a pozostałą część stanowią konstrukcja montażowa, robocizna instalacyjna, okablowanie sygnałowe i uruchomienie.
Scenariusze wdrożeń: sale konferencyjne, hotele i handel detaliczny
Zastosowanie w salach spotkań i salach zarządu
Dominującym wymogiem nie jest tu jasność, lecz obsługa sygnału. Wyświetlacz LED w sali konferencyjnej musi obsługiwać HDMI, USB-C i bezprzewodowe przesyłanie obrazu oraz przełączać źródła bez widocznego opóźnienia uzgadniania. Jednostka 136-calowa lub 163-calowa o rozstawie pikseli 1,5 do 1,8 mm pokrywa większość sal zarządu. Instalacje recepcyjne i na stanowiskach powitalnych często łączą ekran montowany na ścianie z wyświetlaczem LED na biurko recepcyjne do oznakowania i budowania marki.
Zastosowania w hotelarstwie
Hotele wdrażają ekrany LED w trzech strefach: ściany efektowe w holu, sala balowa i przestrzeń spotkań oraz oznakowanie kierunkowe. Instalacje w holach preferują COB ze względu na trwałość powierzchni i szerokie kąty widzenia. Instalacje w salach balowych preferują rozmiary 163-inch i 199-inch z dostępem serwisowym od przodu, ponieważ prześwit za ekranem rzadko jest dostępny w wykończonej sali balowej. Do rotacji między salami i organizacji wydarzeń pionowy składany ekran LED typu flip pozwala jednemu urządzeniu obsłużyć kilka sal w ciągu tygodnia.
Zastosowania w handlu detalicznym, na targach i w trasach promocyjnych
Tutaj dominują formaty mobilne. Trójdzielny ekran LED typu poster zapewnia trójstronną powierzchnię widokową do umieszczenia wzdłuż alejki, natomiast pojedyncze panele poster obsługują pozycje na końcach regałów i przy wejściach. Kluczową specyfikacją jest waga na panel i rozmiar obudowy, ponieważ te urządzenia są przenoszone przez jedną lub dwie osoby bez sprzętu do podnoszenia.
Planowanie montażu i dostępu serwisowego
Dostęp serwisowy jest najczęstszą przyczyną przekroczeń kosztów po instalacji w projektach całozintegrowanych ekranów LED. Istnieją dwie konfiguracje.
Serwis od przodu.Moduły są zdejmowane od strony przedniej za pomocą narzędzia próżniowego. Jest to obowiązkowe, gdy ekran jest wpuszczony w wykończoną ścianę lub gdy tył ekranu jest niedostępny. Serwis od przodu wiąże się z niewielką dopłatą, ale eliminuje potrzebę korytarza serwisowego z tyłu.
Serwis od tyłu.Moduły są dostępne od strony tylnej. Wymaga to odstępu 600 do 800 mm za ekranem i jest praktyczne wyłącznie w projektach nowo budowanych lub w stanie surowym, gdzie wnęka w ścianie może być zaplanowana.
Metoda montażu podlega tej samej logice. Uchwyty ścienne to najtańsza opcja i pasują do instalacji stałych z odpowiednią strukturą ściany. Stojaki mobilne i ramy podłogowe pasują do zastosowań wynajmowych i wielosalowych. Do umieszczenia na zewnątrz lub w półotwartych przestrzeniach obudowa musi być dostosowana do warunków środowiskowych, a montaż musi uwzględniać obciążenie wiatrem — zewnętrzny ekran LED typu poster w konstrukcji A-frame rozwiązuje to za pomocą samodzielnej obciążonej podstawy.
Jedna zasada planowania, która oszczędza pieniądze: przed ostatecznym ustaleniem rozmiaru należy potwierdzić największy pojedynczy wymiar transportowy względem drzwi, windy i klatki schodowej w budynku. Całozintegrowany ekran 199 cali, który nie może dotrzeć na trzecie piętro, to kosztowne odkrycie.
Wybór OEM, ODM i producenta
Dla dystrybutorów, integratorów i nabywców w postępowaniach przetargowych relacja z producentem determinuje czas realizacji, zakres personalizacji i koszty obsługi posprzedażowej. Typowe są trzy modele współpracy.
OEM.Nabywca dostarcza branding, specyfikację opakowania, a czasem także projekt obudowy. Producent wytwarza zgodnie z tą specyfikacją. Rozwiązanie to odpowiada dystrybutorom z ugruntowaną marką i przewidywalnym wolumenem. Szczegóły opisano w sekcjiLED display OEM.
ODM.Producent dostarcza istniejącą platformę, którą nabywca rebranduje, z ograniczoną personalizacją mechaniczną lub firmware'u. To najszybsza droga na rynek i najniższy koszt oprzyrządowania.
Pełne rozwiązanie.Producent obsługuje wyświetlacz, system sterowania, montaż i dokumentację uruchomienia jako pakiet. Pasuje to do przetargów rządowych i edukacyjnych, gdzie wymagany jest jeden punkt odpowiedzialności. Zobacz rozwiązanie LED OEM w celu określenia zakresu.
Oceniając dostawcę, zażądaj trzech rzeczy na piśmie: procedury serwisowej na poziomie modułu, zobowiązania dotyczącego dostępności części zamiennych w latach oraz ścieżki aktualizacji firmware. Certyfikaty dla konkretnych rynków są dostępne na życzenie.
Lista kontrolna specyfikacji do dokumentów przetargowych
Poniższa lista służy do ujednolicenia odpowiedzi dostawców. Bez niej oferty rzadko są porównywalne.
- Przekątna i aktywny obszar wyświetlania w milimetrach
- Podziałka pikseli i gęstość pikseli na metr kwadratowy
- Technologia pakowania: COB lub SMD
- Jasność w nitach i informacja, czy jest regulowana
- Częstotliwość odświeżania w Hz i skala szarości w bitach
- Współczynnik kontrastu i kąt widzenia
- Lista wejść: wersja HDMI, USB-C, DisplayPort, protokół bezprzewodowego przesyłania obrazu
- Zintegrowane przetwarzanie: karta nadawcza, karty odbiorcze, procesor wideo
- Pobór mocy: średni i maksymalny, w watach
- Dostęp serwisowy: z przodu, z tyłu lub z obu stron
- Waga modułu i największy wymiar transportowy
- Opcje montażu w zestawie i opcjonalne
- Okres gwarancji i zobowiązania dotyczące części zamiennych
Najczęściej zadawane pytania
Czym jest ekran LED all-in-one?
To wielkoformatowy ekran LED z obudową, systemem sterowania, zasilaczem i przetwarzaniem sygnału zintegrowanymi w jednym urządzeniu. Jest dostarczany w stanie zmontowanym i montowany w godziny, a nie dni, bez oddzielnej szafy sterowniczej ani montażu obudowy na miejscu.
Ile kosztuje ekran LED all-in-one w 2026 roku?
Szacowane przedziały B2B na 2026 rok: 136 cali około 18 000–32 000 USD, 163 cale około 26 000–46 000 USD, 199 cali około 38 000–68 000 USD. Mobilne formaty plakatowe kosztują około 3 500–12 000 USD. Nie obejmują one frachtu, ceł, podatków ani instalacji.
Czy COB jest lepszy niż SMD w ekranie LED all-in-one?
COB oferuje wyższą trwałość powierzchni, lepszą odporność na wilgoć i silniejszy kontrast, przy około 25–45 procent wyższym koszcie. SMD jest bardziej ekonomiczny i umożliwia naprawę pojedynczej diody. Wybierz COB do środowisk o dużym natężeniu dotyku lub wilgotnych; SMD do kontrolowanych pomieszczeń wewnętrznych.
Jaki rozmiar ekranu LED all-in-one potrzebuję do sali konferencyjnej?
Dopasuj rozmiar do odległości oglądania. Użyj 136 cali dla 4–6 m i 10–20 miejsc, 163 cale dla 6–9 m i 20–40 miejsc, a 199 cali dla 9–15 m i większej publiczności. Przed zamówieniem potwierdź prześwit drzwi i windy.
Certyfikacja Google EDLA w dwóch zdaniach
Szafy LED są sterowane przez karty nadawcze i pozostają poza programem EDLA, więc ten wymóg dotyczy paneli Android zamawianych razem z nimi w tym samym projekcie. EDLA to program licencyjny Google dla komercyjnych urządzeń Android: certyfikowane modele są dostarczane z Google Mobile Services, Play Store i ścieżką aktualizacji Google zamiast ograniczonej kompilacji "uncertified device".Dostępne są modele z certyfikatem EDLAw ofercie monitorów interaktywnych i tablic multimedialnych, ale certyfikacja jest przyznawana dla każdego modelu i rozmiaru osobno, dlatego przed przetargiem należy poprosić o listę objętych nią SKU — warto też zauważyć, że EDLA obejmuje stronę Android urządzenia, podczas gdy moduł OPS z Windows obsługuje oprogramowanie x86.
Wybór ścieżki dostaw: integrator, dealer czy fabryka
Projekty LED dzielone według formatu. Jednostki do stałego montażu na ścianie są zwykle dostarczane przez producenta lub integratora, ponieważ transport, montaż i uruchomienie wchodzą w skład pakietu. Jednostki mobilne i składane są kupowane w mniejszych ilościach przez dealerów, hotele i firmy eventowe, często z niestandardową ramą A-frame lub skrzynią transportową. Wybierz zakup bezpośrednio od producenta, gdy potrzebujesz konkretnego rozstawu pikseli, koloru obudowy lub przedziału jasności albo gdy jedno zamówienie na kompletną tablicę LED ma obejmować kilka pomieszczeń w ramach jednego BOM.
Zapytaj o MOQ dla każdego rozmiaru i rozstawu pikseli, wagę szaf i skrzyń, dane testowe jasności i odświeżania, współczynnik modułów zapasowych, zamrożenie BOM na 12–18 miesięcy, warunki serwisu na miejscu oraz harmonogram płatności.
Nota o dostawcy. Riotouch produkuje tablice LED w tej samej fabryce co swoje panele i moduły OPS; ta strona zawiera zakres personalizacji rozstawu pikseli, szafy i obudowy.
Ujawnienie: ten artykuł jest publikowany przez producenta wyświetlaczy. Linki do produktów prowadzą do stron własnych tego producenta; powyższa nota o dostawcy opisuje jego program OEM.
Powiązane artykuły
- All-in-one wyświetlacz LED typu poster do zastosowań w handlu detalicznym i holach
- Zewnętrzny wyświetlacz LED typu poster w ramie A do zastosowań półzewnętrznych
- Trójskrzydłowy wyświetlacz LED typu poster na wystawy i roadshow