All-in-One LED-display: maten, prijs en implementatiegids 2026
Een all-in-one LED-display is een vooraf geïntegreerd grootformaat scherm: LED-kasten, besturingssysteem, voeding en signaalverwerking worden in één chassis geleverd.De installatie vereist geen controllerrack of kast-voor-kast-opbouw, wat de werkuren op locatie van dagen naar uren terugbrengt en één onderhoudbaar geheel oplevert in plaats van tientallen storingspunten.
Kopers die zoeken naar een "all in one led display" bedoelen meestal een van drie formaten: het vastwandscherm van 136 tot 199 inch, de mobiele poster of de opvouwbare unit voor roadshows. Deze gids behandelt maatselectie in relatie tot kijkafstand, de afwegingen tussen COB en SMD, geschatte B2B-prijsbanden voor 2026, en montage plus service toegang voor vergaderruimtes, hotels en retail.
Alle cijfers in deze gids zijnGeschat 2026B2B-marktbandbreedtes voor planningsdoeleinden. Methode: gepubliceerde B2B-prijsbandbreedtes plus typische kanaalmarges; het zijn indicatieve bandbreedtes, geen offertes, en ze zijn exclusief vracht, belastingen, heffingen en installatie — bevestig de prijs met een schriftelijke offerte voor uw configuratie en volume.
Wat een all-in-one onderscheidt van een conventionele LED-wall
De categorie is samengekomen rond drie fysieke formaten. Het eerste is de alles-in-één wandmontage, doorgaans 136 tot 199 inch, geleverd als twee tot vier voorgemonteerde modules die ter plaatse aan elkaar worden geschroefd. Het tweede is het mobiele of posterformaat, waarbij het scherm, de standaard en de mediaspeler één verzendbare eenheid vormen. Het derde is het opvouwbare of flipformaat, ontworpen voor verhuur, roadshows en rotatie tussen meerdere ruimtes.
Wat een echt alles-in-één-display onderscheidt van een conventionele LED-muur is de integratiediepte. Een conventionele muur vereist een zendkaart, ontvangstkaarten per cabinet, een aparte videoprocessor, externe stroomverdeling en een constructief frame dat ter plaatse wordt ontworpen. Een alles-in-één LED-display brengt dat allemaal in de behuizing onder. De installatietijd daalt van dagen naar uren, en de storingspunten die een technicus moet diagnosticeren worden teruggebracht tot één onderhoudbare assemblage.
Voor inkoopteams is dit van belang omdat het kostenmodel verandert. U koopt niet langer vierkante meters paneel plus engineering plus integratiewerk. U koopt een afgewerkt product met een vastgestelde voetafdruk, een vastgesteld stroomverbruik en een vastgestelde serviceprocedure.
136, 163 of 199 inch: maat afstemmen op de ruimte
De formaatkeuze wordt bepaald door kijkafstand en ruimtegeometrie, niet alleen door budget. De drie dominante formaten in 2026 komen overeen met drie verschillende ruimteklassen.
136-inch klasse
De 136-inchklasse is geschikt voor ruimtes met een kijkafstand van 4 tot 6 meter en zitplaatsen voor ongeveer 10 tot 20 personen. Het is de standaardkeuze voor kleine directiekamers, hotelvergaderruimtes en executive briefingcenters. Bij dit formaat houdt een pixelpitch van 1,5 mm tot 1,8 mm tekst leesbaar vanaf de achterste rij zonder de kosten naar het premiumsegment te duwen.
163-inch klasse
De 163-inchklasse dekt kijkafstanden van 6 tot 9 meter en 20 tot 40 zitplaatsen. Het is de meest voorkomende specificatie voor middelgrote conferentiezalen, trainingsruimtes en breakoutruimtes in hotelballrooms. De pixelpitch ligt doorgaans tussen 1,8 mm en 2,5 mm. Dit is het formaat waarbij de prijs-per-inchcurve het vlakst is, waardoor het het vaakst opduikt in volumetenders.
199-inch klasse
De 199-inchklasse is gericht op auditoria, lobby's en grote ballrooms met kijkafstanden van 9 tot 15 meter. De pixelpitch varieert van 2,5 mm tot 4 mm. Boven 199 inch stappen de meeste projecten over op een op maat gemaakte LED-muur in plaats van een alles-in-één-display, omdat de beperkingen rond verzending en deuropeningen opwegen tegen de integratiebesparingen.
| Diagonaal formaat | Typische pixelpitch | Kijkafstand | Ruimteklasse | Zitplaatsen | Geschatte B2B-prijsband (USD, ex-works) |
|---|---|---|---|---|---|
| 136 inch | 1.5 – 1.8 mm | 4 – 6 m | Bestuurskamer, hotelvergaderruimte | 10 – 20 | Schatting 2026: 18.000 – 32.000 |
| 163 inch | 1.8 – 2.5 mm | 6 – 9 m | Congreszaal, trainingsruimte | 20 – 40 | Schatting 2026: 26.000 – 46.000 |
| 199 inch | 2.5 – 4.0 mm | 9 – 15 m | Auditorium, lobby, balzaal | 40 – 120 | Schatting 2026: 38.000 – 68.000 |
| Mobiele poster (opvouwbaar) | 1.8 – 2.5 mm | 2 – 5 m | Retail, lobby, tentoonstelling | Passerend publiek | Schatting 2026: 3.500 – 12.000 |
Alle bovenstaande prijsbanden zijn geschatte B2B-ranges voor 2026, gebaseerd op kanaal- en aanbestedingsprijswaarnemingen, ex-works en exclusief vracht, rechten, belastingen, installatie en verlengde garantie. Projectprijzen zijn afhankelijk van pixel pitch, helderheid, kastmateriaal en bestelvolume.
COB of SMD: welke packaging past bij de ruimte
COB (chip-on-board) en SMD (surface-mounted device) zijn de twee verpakkingstechnologieën die worden gebruikt in all-in-one LED-displays. De keuze beïnvloedt duurzaamheid, contrast, repareerbaarheid en prijs.
COB-behuizing
Bij COB-verpakking worden de LED-chips direct op de PCB gebonden en bedekt met een beschermende epoxy laag. De praktische resultaten zijn een hogere oppervlakteduurzaamheid, betere weerstand tegen vocht en stof, verminderde moiré op korte kijkafstanden en een vlakker zwartniveau. COB is de voorkeurskeuze voor hotellobby's, retail front-of-house en elke omgeving waar het schermoppervlak kan worden aangeraakt of blootgesteld aan vocht. De afweging is een hogere stukprijs en een reparatieproces dat doorgaans vervanging op moduleniveau vereist in plaats van service op pixelniveau. Zie hetCOB LED-displayplatformvoor technische details.
SMD-behuizing
Bij SMD-behuizing worden individuele RGB-lampjes op het PCB-oppervlak gemonteerd. SMD biedt een lagere instapprijs, een volwassen toeleveringsketen en eenvoudige reparatie van afzonderlijke lampjes. Het blijft de dominante keuze voor vaste binneninstallaties in klimaatgeregelde ruimtes waar het scherm niet wordt blootgesteld aan stoten of vocht. Voor een 163-inch vergaderscherm in een gecontroleerde omgeving levert SMD op 1,8 mm vergelijkbare visuele prestaties tegen een lagere investeringskost.
| Factor | COB | SMD |
|---|---|---|
| Oppervlakteduurzaamheid | Hoog, epoxybeschermd | Matig, blootgestelde lampjes |
| Vocht- en stofbestendigheid | Sterk | Vereist gecontroleerde omgeving |
| Contrast en zwartniveau | Hoger | Standaard |
| Moiré bij dichtbij kijken | Verminderd | Zichtbaar onder 2 m bij fijne pitch |
| Reparatiemethode | Vervanging op moduleniveau | Reparatie van afzonderlijke lampjes mogelijk |
| Relatieve stukprijs | Schatting 2026: +25% tot +45% vs SMD | Basislijn |
| Best passende scenario | Hotellobby, retail, ruimtes met veel aanrakingen | Vergaderruimte, trainingsruimte, gecontroleerde binnenomgeving |
Wat bepaalt de prijs: pitch, packaging, behuizing
Kopers die zoeken naar de prijs van een alles-in-één LED-display ontdekken al snel dat gepubliceerde lijstprijzen zeldzaam zijn in B2B. De reden is dat vier kostenfactoren onafhankelijk van elkaar bewegen.
Pixelpitch.Het halveren van de pixel pitch verviervoudigt ruwweg het aantal LEDs per vierkante meter. Van 2,5 mm naar 1,5 mm op dezelfde diagonaal kan 40 tot 70 procent aan paneelkosten toevoegen.
Verpakkingstechnologie.Zoals hierboven weergegeven, heeft COB een premie van 25 tot 45 procent ten opzichte van SMD bij een gelijke pitch.
Helderheid en driver-IC's.Standaard binnenhelderheid van 600 tot 800 nits is de basis. Configuraties met hoge helderheid voor gebruik bij ramen of semi-buitenomgevingen voegen kosten toe via zowel LEDs als de keuze van drivers.
Integratie en behuizing.Een opvouwbaar of flipmechanisme, een gemotoriseerde standaard of een aangepast A-frame voegt mechanische kosten toe die niets met de LED zelf te maken hebben. Mobiele formaten zoals deLED-posterdisplayen de A-frame outdoor LED poster zitten in een heel andere kostenband dan vastwand-systemen.
Voor budgetteringsdoeleinden is een redelijke planningsaanname voor 2026 dat het display 60 tot 70 procent van de totale projectkosten uitmaakt, waarbij montagestructuur, installatiewerk, signaalkabels en inbedrijfstelling de rest vormen.
Inzetscenario's: vergaderruimtes, hotels en retail
Gebruik in vergaderruimtes en boardrooms
De dominante vereiste hier is niet helderheid maar signaalverwerking. Een LED display in een vergaderruimte moet HDMI, USB-C en draadloos casten accepteren, en moet van bron wisselen zonder een zichtbare handshake-vertraging. Een 136-inch of 163-inch eenheid op 1.5 tot 1.8 mm pitch dekt de meeste boardrooms. Front-desk- en receptie-installaties combineren vaak een wandgemonteerd scherm met een LED front desk display voor wayfinding en branding.
Hotel- en hospitalitygebruik
Hotels zetten LED-displays in op drie zones: feature walls in de lobby, bal- en vergaderruimtes, en wayfinding. Lobby-installaties geven de voorkeur aan COB vanwege de oppervlakteduurzaamheid en brede kijkhoeken. Balzaalinstallaties geven de voorkeur aan formaten van 163 inch en 199 inch met frontservice-toegang, omdat vrije ruimte achter het scherm zelden beschikbaar is in een afgewerkte balzaal. Voor rotatie tussen meerdere ruimtes en evenementopstellingen maakt de verticaal opvouwbare LED-poster het mogelijk dat één unit een week lang meerdere ruimtes bedient.
Retail-, beurs- en roadshowgebruik
Mobiele formaten domineren hier. De drievoudig opvouwbare LED-poster biedt een driezijdig kijkoppervlak voor plaatsing langs het gangpad, terwijl enkelpaneelposters eindcap- en entreeposities verzorgen. De belangrijkste specificatie is het gewicht per paneel en de kofferafmeting, omdat deze units door één of twee personen worden verplaatst zonder hijsapparatuur.
Planning van montage en service-toegang
Servicetoegang is de meest voorkomende oorzaak van kostenoverschrijdingen na installatie bij alles-in-één LED-projecten. Er bestaan twee configuraties.
Frontservice.Modules worden vanaf de voorzijde verwijderd met een zuigwerktuig. Dit is verplicht wanneer het scherm in een afgewerkte wand is verzonken of wanneer de achterzijde van het scherm niet toegankelijk is. Frontservice voegt een kleine kostenpremie toe, maar elimineert de noodzaak van een onderhoudsgang aan de achterzijde.
Rearservice.Modules zijn van achteren toegankelijk. Dit vereist 600 tot 800 mm vrije ruimte achter het scherm en is alleen praktisch in nieuwbouw- of shell-and-core-projecten waar de wandholte kan worden gepland.
De montagemethode volgt dezelfde logica. Wandbeugels zijn de goedkoopste optie en geschikt voor vaste installaties met voldoende wandstructuur. Mobiele stands en vloerframes zijn geschikt voor verhuur en gebruik in meerdere ruimtes. Voor buiten- of semi-buitengebruik moet de behuizing bestand zijn tegen de omgeving en moet de montage rekening houden met windbelasting — de A-frame outdoor LED-poster lost dit op met een zelfstandige verzwaarde basis.
Eén planningsregel die geld bespaart: controleer de grootste afzonderlijke verzendafmeting tegen de deur, lift en het trappenhuis van het gebouw voordat u het formaat definitief maakt. Een alles-in-één unit van 199 inch die de derde verdieping niet kan bereiken, is een kostbare ontdekking.
OEM, ODM en fabrikantselectie
Voor distributeurs, integrators en tender-gedreven kopers bepaalt de relatie met de fabrikant de levertijd, de mate van maatwerk en de after-sales kosten. Drie samenwerkingsmodellen komen veel voor.
OEM.De koper levert branding, verpakkingsspecificatie en soms het behuizingsontwerp. De fabrikant bouwt volgens die specificatie. Dit past bij distributeurs met een gevestigd merk en voorspelbaar volume. Details worden behandeld onderLED-display OEM.
ODM.De fabrikant levert een bestaand platform dat de koper rebrandt, met beperkte mechanische of firmware-aanpassing. Dit is de snelste route naar de markt en de laagste gereedschapskosten.
Complete oplossing.De fabrikant verzorgt display, besturingssysteem, montage en inbedrijfstellingsdocumentatie als één pakket. Dit past bij overheids- en onderwijstenders waar één verantwoordelijkheidspunt vereist is. Zie LED OEM-oplossing voor de afbakening van het bereik.
Vraag bij het beoordelen van een leverancier drie zaken schriftelijk op: de serviceprocedure op moduleniveau, de toezegging voor beschikbaarheid van reserveonderdelen in jaren, en het firmware-updatepad. Certificeringen voor specifieke markten zijn op aanvraag beschikbaar.
Specificatiechecklist voor aanbestedingsdocumenten
Gebruik de volgende lijst om leveranciersreacties te normaliseren. Zonder deze lijst zijn offertes zelden vergelijkbaar.
- Diagonale afmeting en actief beeldareaal in millimeters
- Pixel pitch en pixeldichtheid per vierkante meter
- Verpakkingstechnologie: COB of SMD
- Helderheid in nits, en of deze instelbaar is
- Refresh rate in Hz en grijswaarden in bits
- Contrastverhouding en kijkhoek
- Ingangslijst: HDMI-versie, USB-C, DisplayPort, draadloos castprotocol
- Geïntegreerde verwerking: zendkaart, ontvangstkaarten, videoprocessor
- Stroomverbruik: gemiddeld en maximaal, in watt
- Service toegang: voorzijde, achterzijde of beide
- Modulegewicht en grootste transportafmeting
- Montageopties inbegrepen versus optioneel
- Garantietermijn en toezegging reserveonderdelen
Veelgestelde vragen
Wat is een alles-in-één LED-display?
Het is een grootformaat LED-scherm waarbij de kast, het besturingssysteem, de voeding en de signaalverwerking vooraf in één unit zijn geïntegreerd. Het wordt gemonteerd geleverd en is binnen uren in plaats van dagen geïnstalleerd, zonder apart controllerrack of kastopbouw ter plaatse.
Hoeveel kost een alles-in-één LED-display in 2026?
Geschatte B2B-prijzen voor 2026: 136 inch ongeveer 18.000–32.000 USD, 163 inch ongeveer 26.000–46.000 USD, 199 inch ongeveer 38.000–68.000 USD. Mobiele posterformaten kosten ongeveer 3.500–12.000 USD. Deze prijzen zijn exclusief vracht, douanerechten, belastingen en installatie.
Is COB beter dan SMD voor een alles-in-één LED-display?
COB biedt een hogere oppervlakteduurzaamheid, betere vochtbestendigheid en sterker contrast, tegen ongeveer 25–45 procent hogere kosten. SMD is economischer en maakt reparatie van afzonderlijke lampen mogelijk. Kies COB voor omgevingen met veel aanraking of vocht; SMD voor gecontroleerde binnenruimtes.
Welk formaat alles-in-één LED-display heb ik nodig voor een vergaderruimte?
Stem het formaat af op de kijkafstand. Gebruik 136 inch voor 4–6 m en 10–20 zitplaatsen, 163 inch voor 6–9 m en 20–40 zitplaatsen, en 199 inch voor 9–15 m en grotere doelgroepen. Controleer de doorgang bij deuren en liften voordat u bestelt.
Google EDLA-certificering, in twee zinnen
LED-kasten worden aangestuurd door sending cards en vallen buiten het EDLA-programma, dus deze eis geldt voor de Android-panelen die in hetzelfde project samen met hen worden besteld. EDLA is het licentieprogramma van Google voor commerciële Android-apparaten: gecertificeerde modellen worden geleverd met Google Mobile Services, de Play Store en het updatepad van Google in plaats van de beperkte "uncertified device"-build.EDLA-gecertificeerde modellen zijn beschikbaarin de interactieve flat panel- en digitale schoolbord-assortimenten, maar certificering wordt per model en per maat verleend, dus vraag de gedekte SKU-lijst op voordat deze in een aanbesteding gaat — let ook op dat EDLA de Android-kant van een apparaat dekt, terwijl een Windows OPS-module x86-software dekt.
Een leveringsroute kiezen: integrator, dealer of fabriek
LED-projecten splitsen naar formaat. Fixed-wall units reizen doorgaans mee met een fabriek of integrator, omdat verzending, rigging en inbedrijfstelling deel uitmaken van het pakket. Mobiele en opvouwbare units worden in kleinere hoeveelheden gekocht door dealers, hotels en evenementenlocaties, vaak met een custom A-frame of road case. Ga factory-direct wanneer je een specifieke pixel pitch, kastkleur of helderheidsbin nodig hebt, of wanneer één all in one led display-order meerdere ruimtes op één BOM moet dekken.
Vraag om MOQ per formaat en pitch, gewichten van kast en case, testgegevens voor helderheid en refresh, spare module ratio, een BOM-freeze van 12–18 maanden, on-site servicevoorwaarden en het betalingsschema.
Leveranciersnotitie. Riotouch bouwt LED-displays in dezelfde fabriek als zijn panelen en OPS-modules; op die pagina staat het customization-scope voor pitch, kast en behuizing.
Openbaarmaking: dit artikel wordt gepubliceerd door een displayfabrikant. Productlinks verwijzen naar de eigen pagina's van die fabrikant; de leveranciersnotitie hierboven beschrijft zijn OEM-programma.
Gerelateerde artikelen
- All-in-one LED-posterdisplay voor retail en lobby
- A-frame outdoor LED-poster voor semi-outdoor gebruik
- Drievoudig vouwbare LED-poster voor beurzen en roadshows