Wat is een OPS-module? Open Pluggable Specification uitgelegd
Een Open Pluggable Specification-module — een OPS-module — is een gestandaardiseerde, insteekbare computercartridge die een volledige pc, Android- of AI-engine toevoegt aan een interactief flat panel via een 80-pin JAE-connector.Het display blijft een display; de rekenkracht erin kan worden geüpgraded, vervangen of gewisseld tussen besturingssystemen.
Kopers die er in 2026 een beoordelen, lossen meestal één probleem op: hoe je een paneel van 65"–86" vijf tot zeven jaar nuttig houdt nadat de CPU verouderd is. Deze gids behandelt de definitie, het mechanische verschil tussen OPS 1.0 en 1.1, geschatte B2B-prijsbanden voor 2026, een kostenopsplitsing, inzetscenario's in onderwijs, overheid en bedrijfsleven, en de inkoopvragen die ertoe doen wanneer u bij een fabrikant koopt in plaats van bij een reseller.
Alle cijfers in deze gids zijnGeschat 2026B2B-marktbandbreedtes voor planningsdoeleinden. Methode: gepubliceerde B2B-prijsbandbreedtes plus typische kanaalmarges; het zijn indicatieve bandbreedtes, geen offertes, en ze zijn exclusief vracht, belastingen, heffingen en installatie — bevestig de prijs met een schriftelijke offerte voor uw configuratie en volume.
Wat de Open Pluggable Specification in 2010 standaardiseerde
De Open Pluggable Specification werd in 2010 gepubliceerd door Intel samen met NEC, Microsoft en andere displayfabrikanten, om een decennium van propriëtaire inschuifbare pc-formaten te beëindigen. Vóór OPS had elk paneelmerk zijn eigen computervak: een defecte pc betekende een defect display of een dure propriëtaire vervanging. OPS maakte van dat vak een commodity-interface.
De fysieke afspraak is eenvoudig. Een OPS-module is een cartidge in een metalen behuizing, doorgaans 180 mm × 119 mm × 30 mm voor OPS 1.0, die in een vak aan de achter- of zijkant van een display schuift en aansluit op een 80-pin JAE TX24/TX25-connector. Die enkele connector draagt voeding, HDMI 1.4/2.0-video-uit, USB 2.0/3.0, audio en stuursignalen. Het display levert het paneel, de backlight, de touchlaag en de speakers; de OPS-module levert CPU, GPU, RAM, opslag, OS en I/O.
Er bestaan twee mechanische generaties en ze zijn niet uitwisselbaar in hetzelfde vak:
- OPS 1.0— 180 × 119 × 30 mm, 80-pin JAE, het dominante formaat in geïnstalleerde IFPD-vloten en nog steeds de meest voorkomende OPS-modulespecificatie in aanbestedingsdocumenten.
- OPS 1.1— 180 × 119 × 30 mm met een gewijzigde connectorpositie en extra ondersteuning voor video met hogere bandbreedte en USB 3.0-lanes; mechanisch vergelijkbaar maar elektrisch verschillend.
Een derde familie, vaak op de markt gebracht als "OPS-C" of inschuifbare AI-boxen, behoudt het cartridge-concept maar wijzigt de connector of voegt een extern voedingspad toe. Als u voor een vloot specificeert, bevestig dan de vakgeneratie voordat u OPS-pc-prijsopgaven vergelijkt — een 1.1-module past niet in een 1.0-vak.
Drie namen, één cartridge: de terminologie die kopers door elkaar halen
Het zoekvolume voor "ops module" is verdeeld over drie overlappende termen. Ze beschrijven dezelfde hardware vanuit verschillende invalshoeken, en kopers die ze door elkaar halen, krijgen mismatchende offertes.
| Term | Waar het naar verwijst | Typisch gebruik door kopers | Uitwisselbaar? |
|---|---|---|---|
| OPS-module | Het gestandaardiseerde cartridge-formaat zoals gedefinieerd door de Open Pluggable Specification | Inkoopspecificaties, aanbestedingsdocumenten, technische tekeningen | Ja — de formele naam |
| OPS-pc | Een OPS-module met Windows of Linux op x86-silicon | IT-inkopers, resellers, eindgebruikers | Ja, wanneer het besturingssysteem Windows/Linux is |
| Slot-in-pc | Generieke marketingterm voor elke cartridge-pc, OPS of propriëtair | Distributeurs, AV-integratoren | Alleen als deze OPS-compatibel is |
| OPS Android-module | Cartridge in OPS-formaat met Android op ARM of x86 | Onderwijs, digital signage | Ja, mechanisch |
| AI OPS-module | Cartridge in OPS-formaat met een NPU of edge-AI-versneller | Enterprise-samenwerking, implementaties in 2026 | Ja, mechanisch |
De praktische conclusie: als een leverancier u een "OPS-pc" en een "OPS-module" tegen verschillende prijzen aanbiedt voor dezelfde CPU, vraag dan welke generatie en welke connector. Het verschil zit meestal in de bay-generatie, niet in het silicon.
Zes specificaties die bepalen of het vijf jaar meegaat
Specificatiebladen voor modules zijn lang en grotendeels irrelevant. Zes parameters bepalen of een module in jaar vier nog steeds toereikend is.
1. CPU en platformgeneratie
In 2026 zijn de gangbare B2B-banden Intel Core i3/i5 12e–14e generatie voor Windows-implementaties, Intel N100/N305 voor kostengevoelige signage en ARM Cortex-A55/A78 octa-core voor Android. Een i5-module van de 12e generatie verwerkt 4K-annotatie, videoconferencing en lesgeven in meerdere vensters zonder thermische throttling; een N100-module verwerkt signage en lichte Android-workloads, maar zal moeite hebben met gelijktijdige 4K-decodering plus AI-inference.
2. Geheugen en opslag
8 GB RAM / 128 GB SSD is in 2026 het instapniveau voor Windows OPS-pc's. 16 GB / 256 GB is het realistische minimum voor vergaderruimtes voor ondernemingen met Teams of Zoom Rooms plus whiteboardsoftware. 32 GB / 512 GB komt voor in AI-cartridges die lokale inference-modellen hosten.
3. Video-uitgang en verversingssnelheid
OPS 1.0 beperkt de praktische uitgang tot 4K@30 via het 80-pin pad in veel implementaties; OPS 1.1 en nieuwere modules duwen 4K@60. Als uw paneel native 4K@60 is en uw module 4K@30 uitvoert, schaalt het paneel terug en wordt annotatielatentie zichtbaar.
4. Thermisch ontwerp en duty cycle
Een OPS-cartridge zit in een afgesloten bay achter een paneel dat zelf warmte genereert. Fanless ontwerpen zijn stiller maar throttlen eerder; actieve koeling houdt de prestaties op peil maar voegt een serviceonderdeel toe. Voor duty cycles van 12 uur per schooldag specificeert u de aanhoudende kloksnelheid, niet de burst-kloksnelheid.
5. OS en beheer
Windows 11 IoT Enterprise, Windows 11 Pro, Android 13/14 en Linux zijn de gangbare images. Voor fleets bevestigt u of de module uw MDM ondersteunt of dat u elke unit handmatig moet imagen — dit is een verborgen arbeidskostenpost die vaak groter is dan het hardwareverschil.
6. I/O en uitbreiding
Tel de poorten die u daadwerkelijk nodig hebt: HDMI out voor een tweede display, USB 3.0 voor een documentcamera, Gigabit Ethernet voor bekabelde klaslokalen, RS-232 voor controlesystemen en een 3,5 mm audio-aansluiting. Cartridges met meer poorten kosten meer, maar elimineren dongles die in het veld falen.
Wat een module in 2026 kost: geschatte B2B-banden
De onderstaande tabel geeft markt-B2B-ranges voor modules bij distributeurs- en projecthoeveelheden. Alle cijfers zijnGeschat 2026, opgegeven in USD, enexclusief vracht, belastingen en invoerrechten. Het zijn marktobservaties, geen offertes van een enkele leverancier.
| Configuratie | Typische CPU / RAM / Opslag | Geschatte stukprijs 2026 (USD, B2B) | Best passende inzet |
|---|---|---|---|
| Instap Android OPS-module | Octa-core ARM / 4 GB / 32 GB | $70 – $130 | Digital signage, basis IFPD, kiosk |
| Mainstream Android OPS-module | Octa-core ARM / 8 GB / 128 GB | $130 – $220 | Klaslokaal-IFPD, signage voor vergaderruimtes |
| Instap Windows OPS-pc | Intel N100 / 8 GB / 128 GB SSD | $180 – $280 | Signage, licht kantoor, receptiedisplays |
| Mainstream Windows OPS-pc | Core i3 12e gen / 8 GB / 256 GB SSD | $280 – $420 | Onderwijs, standaard vergaderruimtes |
| High-performance Windows OPS-pc | Core i5 12e–13e gen / 16 GB / 512 GB SSD | $420 – $650 | Enterprise-samenwerking, videowalls |
| AI OPS-module (NPU) | Core i5/i7 + NPU / 16–32 GB / 512 GB SSD | $650 – $1,100 | AI-samenwerkingshubs, edge-inferentie |
Drie kostendrijvers verklaren het grootste deel van de spreiding: siliciumgeneratie, geheugen-/opslagconfiguratie en of de module een NPU heeft. Paneelgrootte verandert de moduleprijs niet — een 65" en een 86" interactief display gebruiken dezelfde cartridge. Wat wel verandert met paneelgrootte is de totale projectkosten, en daarom moeten kopers die een 86" interactief paneelprijs vergelijken de cartridge als een aparte regelpost behandelen.
Waar het budget daadwerkelijk naartoe gaat bij een uitrol van 100 ruimtes
De hardwarestukprijs is zelden het grootste bedrag in een OPS-implementatie. De onderstaande tabel splitst een uitrol voor 100 klaslokalen uit om te laten zien waar het budget daadwerkelijk naartoe gaat.
| Kostenelement | Basis | Geschat aandeel in de projectkosten voor 2026 | Opmerkingen |
|---|---|---|---|
| OPS-modulehardware | 100 × mainstream Windows OPS-pc | 35% – 45% | Schaalt direct mee met het CPU-niveau |
| Interactief display (paneel) | 100 × 65"–75" IFPD | 40% – 50% | Grootste afzonderlijke kostenpost; de OPS-keuze verandert hier niets aan |
| OS-licenties | Windows Pro of IoT per stuk | 3% – 6% | Android-images vermijden deze kostenpost |
| Imaging en MDM-installatie | Engineeringuren per vloot | 4% – 8% | Daalt sterk als modules vooraf van een image worden voorzien |
| Reserveonderdelen en garantiepool | 3%–5% van het aantal modules | 2% – 4% | Goedkoper dan vervanging met een servicebezoek |
| Installatie en montage | Per ruimte, arbeid | 3% – 6% | Onafhankelijk van het moduleniveau |
De selectielogica die uit deze tabel volgt: kies het laagste CPU-niveau dat voldoet aan de continue eis van uw software, en besteed het bespaarde budget aan pre-imaging en reserveonderdelen. Een vloot van 100 OPS-pc's uit het middensegment met een reservepool van 4% en fabrieksimaging presteert beter dan een vloot van 100 modules uit het topsegment die leeg aankomen en op locatie moeten worden geconfigureerd.
Voor kopers die op schaal inkopen is de relevante vraag niet "welke cartridge is het snelst", maar "welke modulefabrikant kan consistente BOM's leveren bij herhaalde orders." Siliciumrevisies veranderen elke twee tot drie kwartalen; een leverancier die een configuratie 18 maanden niet kan vasthouden, dwingt u uw image midden in het project opnieuw te kwalificeren.
Waar modules worden ingezet, per sector
Onderwijs — IFPD-implementaties in klaslokalen
De dominante cartridge-use case wereldwijd. Een 65"–86" interactief flat panel met een Windows-module draait annotatiesoftware, studentresponssystemen en videoconferencing op één apparaat. Android-cartridges zijn gangbaar waar districten standaardiseren op één lesapp en lagere kosten en eenvoudiger beheer willen. Typische vereiste: minimaal 8 GB RAM, 128–256 GB SSD, 4K@60-uitgang, fanless bij voorkeur vanwege klaslokaalgeluid.
Overheid en publieke sector — vergaderruimten en commandodisplays
Inkoop hier wordt gestuurd door aanbestedingsspecificaties, die bijna altijd de Open Pluggable Specification expliciet vermelden. De eisen neigen naar Windows, bekabeld Gigabit Ethernet, RS-232-bediening en langdurige beschikbaarheid van identieke modules voor meerjarige raamovereenkomsten. Kopers in dit segment moeten vragen om een schriftelijke toezegging tot configuratiebevriezing.
Bedrijfsleven — collaboratieruimten en AI-hubs
Het snelst bewegende segment in 2026. Zakelijke kopers combineren modules met NPU-uitgeruste cartridges om lokale vergadertranscriptie, sprekertracking en AI-whiteboardsamenvatting te draaien zonder audio naar de cloud te sturen. Hier verandert een AI-cartridge de waardepropositie van een bestaand paneel: het display wordt een samenwerkingshub in plaats van een scherm.
Digital signage en retail
Signage-implementaties geven de voorkeur aan Android-modules of instap-Windows-modules, omdat contentspelers licht zijn en de vloot groot is. De kritische spec hier is remote management en betrouwbaarheid bij onbeheerde herstart, niet het CPU-niveau. Een 24/7 signage-vloot moet watchdog-timers en automatische herstart bij stroomherstel specificeren.
Gezondheidszorg en trainingscentra
Kleiner volume, hogere spec-gevoeligheid. Vereisten omvatten doorgaans stille werking, oppervlakken van de behuizing die bestand zijn tegen desinfectiemiddelen, en stabiele video-uitgang voor beoordeling van medische beeldvorming. Cartridges met actieve koeling worden in klinische ruimtes meestal afgewezen op grond van geluid.
Inkoopchecklist voor distributeurs en integrators
De meeste modules worden in Shenzhen geproduceerd en wereldwijd verzonden naar distributeurs, AV-integrators en displaymerken. Als u inkoopt in plaats van uit voorraad koopt, zijn dit de vragen die een betrouwbare cartridgefabrikant scheiden van een handelstussenpersoon.
- Connector en generatie:Bevestig 80-pin JAE TX24/TX25 en vermeld OPS 1.0 of 1.1 expliciet in de PO. Vraag de mechanische tekening op.
- BOM-stabiliteit:Vraag een schriftelijke toezegging over de onderdeelnummers van CPU, RAM en opslag voor 12–18 maanden, plus een proces voor wijzigingsmeldingen.
- OEM/ODM-scope:Verduidelijk of de maatwerkopties huisstijl op de behuizing, BIOS/logo, OS-image, poortindeling of alle vier omvatten. Wijzigingen in de poortindeling vereisen een nieuwe tooling-cyclus en beïnvloeden de MOQ.
- Pre-imaging:Vraag of modules kunnen worden geleverd met uw OS-image, drivers en MDM-agent vooraf geïnstalleerd. Dit elimineert de grootste verborgen arbeidskosten bij de uitrol van een vloot.
- Thermische validatie:Vraag testgegevens bij continue belasting op uw doelomgevingstemperatuur, niet een piekwaarde uit een datasheet.
- Sample en pilot:Bestel 2–5 units, laat ze twee weken in een echte ruimte draaien en meet de annotatielatentie en thermische throttling voordat u zich vastlegt op een vlootorder.
- Documentatie beschikbaar op verzoek:Compliance- en certificeringsdocumenten moeten per project worden opgevraagd in plaats van te worden aangenomen op basis van een marketingpagina.
- Onderdelen en RMA:Spreek een reserveverhouding en RMA-doorlooptijd af in het contract, niet pas na de eerste storing.
Vier fouten die een fleetuitrol vertragen
Vier faalpatronen verklaren de meeste OPS-implementatieproblemen die wij in projectreviews zien.
Verkeerde bay-generatie.OPS 1.1-modules bestellen voor een vloot displays met OPS 1.0-bays. De modules komen aan, passen niet en het project loopt een kwartaal vertraging op. Controleer altijd de bay voordat u de PO plaatst.
Specificeren op piekprestaties.Een module kiezen op basis van de piekkloksnelheid in plaats van de aanhoudende kloksnelheid onder belasting in een gesloten bay. Een module die op een bureau goed presteert, throttelt in een paneel.
Imagingkosten negeren.200 blanco modules kopen en ontdekken dat het configureren van elke module 40 minuten technicustijd kost. Pre-imaging in de fabriek kost doorgaans een fractie van configuratie op locatie.
OPS als een eenmalige aankoop beschouwen.Het hele doel van de standaard is upgradebaarheid. Kopers die vastzitten aan een propriëtaire slot-in PC verliezen de mogelijkheid om de compute onafhankelijk van het paneel te vernieuwen, precies de kosten die de Open Pluggable Specification moest elimineren.
Veelgestelde vragen
Waarvoor wordt een OPS-module gebruikt?
Een OPS-module voegt PC-, Android- of AI-compute toe aan een interactief display via een standaard 80-pin slot. Hiermee kan het display Windows- of Android-applicaties, annotatiesoftware en videoconferencing draaien zonder externe computer, en kunt u de compute later upgraden zonder het paneel te vervangen.
Is een OPS-module hetzelfde als een OPS PC?
Mechanisch gezien ja. OPS-module is de formele naam voor de cartridge zoals gedefinieerd door de Open Pluggable Specification; OPS PC betekent meestal dezelfde cartridge met Windows of Linux op x86-silicon. Een OPS-module met Android is nog steeds een OPS-module, maar wordt doorgaans geen OPS PC genoemd.
Hoeveel kost een OPS-module in 2026?
Geschatte B2B-ranges voor 2026: instap-Android-modules $70–$130, mainstream Windows OPS PCs $280–$420, prestatie-i5-modules $420–$650 en AI OPS-modules met NPU $650–$1,100. Deze bedragen zijn exclusief vracht, belastingen en heffingen en variëren met geheugen, opslag en afname.
Kan ik de OPS-module in een bestaand interactief paneel upgraden?
Ja, als het paneel een OPS-compatibele bay van de overeenkomstige generatie heeft. Schakel het display uit, draai de borgschroeven los, schuif de oude cartridge eruit en plaats de nieuwe. Het paneel, de touchlaag en de speakers blijven in gebruik; alleen de compute wordt vervangen.
Google EDLA-certificering, in twee zinnen
EDLA is van toepassing op het Android-systeem op het paneel, terwijl een slot-in module de Windows- of AI-kant van hetzelfde display dekt — de twee zijn complementair, geen alternatieven. EDLA is het licentieprogramma van Google voor commerciële Android-apparaten: gecertificeerde modellen worden geleverd met Google Mobile Services, de Play Store en het updatepad van Google in plaats van de beperkte "uncertified device" build.EDLA-gecertificeerde modellen zijn beschikbaarin de interactieve flat panel- en digitale schoolbord-assortimenten, maar certificering wordt per model en per maat verleend, dus vraag de gedekte SKU-lijst op voordat deze in een aanbesteding gaat — let ook op dat EDLA de Android-kant van een apparaat dekt, terwijl een Windows OPS-module x86-software dekt.
Een leveringsroute kiezen: onderdelendesk, distributeur of fabriek
Modules bereiken kopers via drie kanalen: onderdelendesk van displaymerken, distributeurs met regionale voorraad, en de fabriek die ze bouwt. Voorraad is sneller en beter voor vervangingen van 5–20 stuks. Een fabrieksorder is zinvol wanneer u een bevroren BOM nodig hebt voor 18 maanden, pre-imaging met uw eigen OS-image en MDM-agent, of een gewijzigde poortindeling die nieuw gereedschap vereist.
Vraag deze zaken schriftelijk aan: bevestiging van de JAE TX24/TX25-connector en de OPS-generatie, een partnummerbevriezing van 12–18 maanden, de scope van pre-imaging, thermische gegevens bij continue belasting bij uw omgevingstemperatuur, een reserveverhouding, en RMA-doorlooptijd.
Leveranciersnotitie. Riotouch bouwt OPS-modules en de panelen waarin ze worden geplaatst, zodat bay en cartridge samen worden gevalideerd; die pagina vermeldt de Android-, Windows- en AI-configuraties.
Openbaarmaking: dit artikel wordt gepubliceerd door een displayfabrikant. Productlinks verwijzen naar de eigen pagina's van die fabrikant; de leveranciersnotitie hierboven beschrijft zijn OEM-programma.